Uroda

Czy kosmetyki mogą być bezglutenowe?

Kupując kolejne produkty kosmetyczne, chcemy mieć pewność, że dostarczamy naszej skórze wszystkiego, co najlepsze. W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o kosmetykach bezglutenowych. Czym są i kto powinien je stosować? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej.

Kosmetyki bezglutenowe – kiedy warto je stosować?

Trendy na bycie eko czy rezygnację z glutenu nabierają na sile i obecnie objęły także rynek… kosmetyczny. Przypomnijmy, że dieta opierająca się na spożywaniu produktów bez glutenu polecana jest przede wszystkim osobom cierpiącym na celiakię, czyli uczulenie na zboża (ale mogą ją stosować wszyscy). Dzięki wyeliminowaniu produktów zbożowych możliwe jest dostrzeżenie znacznie lepszego samopoczucia, a także poprawa wyglądu skóry, włosów czy paznokci. Czym objawia się uczulenie na gluten? W większości przypadków jest to:

  • gorsze samopoczucie,
  • wysypka i krosty na ciele,
  • problemy trawienne,
  • duszności,
  • obrzęki dróg oddechowych,
  • atopowe zapalenie skóry.

Kosmetyki bezglutenowe, które skóra pokocha

Nie ulega oczywiście wątpliwości, że stosowanie kosmetyków z glutenem w przypadku osób uczulonych jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niż np. spożywanie pokarmów. Jednak, aby w pełni zadbać o zdrowie i komfort klientów amerykańska marka Dermalogica zdecydowała się na wypuszczenie linii kosmetyków bezglutenowych (gluten-free). W związku z tym, że oferta jest bardzo szeroka – od lekkich, probiotycznych kremów nawilżających, przez głęboko oczyszczające żele i maski redukujące obrzęki, pacjenci mogą cieszyć się produktami dopasowanymi do potrzeb lub problemów swojej skóry, które dodatkowo pozbawione są glutenu. Oprócz tego z powodzeniem znaleźć można uniwersalne kosmetyki, które wpływają na ogólny wygląd. Mowa tu chociażby o Nightly Lip Treatment, czyli pomadce do ust i okolicach ust, zapobiegającej starzeniu się skóry.

Kosmetyki bezglutenowe oprócz tego, że są bogate i odżywcze, widocznie poprawiają wygląd skóry. Dodatkowo – w przypadku osób uczulonych – nie ma tu mowy o wypryskach czy reakcjach alergicznych.

Możliwość komentowania Czy kosmetyki mogą być bezglutenowe? została wyłączona