Moda

Czym kierować się przy wyborze kamizelki ślubnej?

Kamizelka do garnituru to niezwykle eleganckie i szykowne połączenie, które już kilka sezonów temu powróciło do łask. Chętnie sięgają po nie zarówno panowie młodzi, jak i mężczyźni, chcący zachęcić swoją nienaganną prezentacją i wyczuciem stylu podczas ważnej i odświętnej uroczystości czy bankietu. 

Zgodnie z zasadami ślubnego savoir-vivre kamizelka powinna być nieodłącznym elementem garnitury jednorzędowego. Oprócz tego, że podkreśli gustowny wygląd Pana Młodego, wyróżni go na tle pozostałych weselników. Na tym etapie nie wspomnieć jednak o tym, że Wyróżniamy dwa typy kamizelek ślubnych. Są to kamizelki jednorzędowe i kamizelki dwurzędowe.

Kamizelki ślubne dwurzędowe przez opinie publiczna uznawane są za nieco bardziej dostojne, a wyglądem wpasują się do przyjęcia w stylu rustykalnym lub vintage. Należy pamiętać jednak, że ten elementów garderoby przez posiadanie dodatkowych wart materiału, optycznie dodaje kilogramów i sprawia, że mężczyźni wyglądają na nieco obszerniejszych, niż są w rzeczywistość. 

Kamizelka ślubna – zalety 

Niewątpliwa zaletą kamizelki ślubnej jest fakt, iż potrafi diametralnie odmienić wygląd męskiego stroju, nadając mu formalnego i eleganckiego charakteru. Ponadto ten element garderoby zmniejsza dekolt męskiej koszuli, dzięki cała uwaga skupiona jest na rysach i twarzy Pana Młodego. Ponadto widoczność krawata jest również diametralne zmniejszona/. Dzięki temu istnieje o wiele większa swoboda w doborze jego koloru, wzoru, czy tekstury. 

Czym kierować się przy wyborze kamizelki ślubnej? 

Zastanawiasz się, jaki kolor kamizelki ślubne wybrać? Przyjęło się, że do garniturów uszytych z ciemnych i kolorów, powinno zakładać się kamizelki przynajmniej dwa tony jaśniejsze. Nie należy wybierać kamizelek w zbliżonym odcieniu. Dopuszcza jednak założenie kamizelki w identycznej kolorystyce co marynarka. W przypadku jasnych kolorów śmiało wybierać można ciemną kamizelkę.

Możliwość komentowania Czym kierować się przy wyborze kamizelki ślubnej? została wyłączona