Moda

Jak dobrać krawat? 3 sprawdzone sposoby!

Dobór krawata pasującego do koszuli lub garnituru to jeden z tych tematów, który wielu mężczyznom spędza sen z powiek. W związku z tym, że wybór tych dodatków na rynku jest naprawdę imponujący, aby uniknąć modowego faux-pas, należy znać kilka podstawowych zasad. 

Krawat może być uzupełnieniem zarówno bardziej, jak i mniej oficjalnych stylizacji. Mężczyźni coraz częściej zakładają je do pracy, na ważne wyjścia biznesowe, wieczorne spotkania czy ważne uroczystości. Zastanawiasz się, z jakich materiałów wykonany jest krawat? Jednym z najczęściej spotykanych, głównie dzięki swojej odporności na zagniecenia jest oczywiście jedwab. Na rynku znajdują się także krawaty wykonane ze sztucznych materiałów. l W tym przypadku niewątpliwie największa zaletą jest cena. Jak dobrać krawat? Podczas zakupów warto pamiętać om 4 podstawowych zasadach:

Klasyka jest zawsze w cenie 

W sklepie internetowym z odzież męską Dastan znaleźć można szeroką gamę krawatów w przeróżnych wzorach, fakturach i deseniach. Należy pamiętać jednak o  tym, że w dużej mierze to właśnie kolor krawatu decyduje o charakterze i ostatecznym efekcie stylizacji. Przyjęło się również, że im drobniejszy i bardziej stonowany print, tym krawat postrzegany jest jako bardziej elegancki i formalny. Panowie, którzy w swojej szafie cenią sobie minimalizm, powinni pomyśleć o zakupie następujących kolorów krawatów: granat, bordo, ciemna zieleń. To absolutna klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. 

Kolor ma znaczenie

Podczas wyboru idealnego krawata należy pamiętać o tym, że powinien być on o około (1-3 tonów jaśniejszy lub ciemniejszy od marynarki. Więcej o wyborze idealnego garnituru pisaliśmy tutaj. Jednak kolor główny powinien zostać taki sam. Co to właściwie znaczy? Otóż mężczyźni, którzy zdecydują się na granatowy garnitur, mogą z powodzeniem dobrać do niego niebieski lub ciemnogranatowy krawat. 

Wisienka na torcie 

Nieco bardziej odważni i brawurowi mężczyźni mogą sprawić, że to krawat będzie grał pierwsze skrzypce w stylizacji! Wystarczy, że dodatek kolorystycznie nie będzie nawiązywał do żadnych pozostałych elementów ubioru, np. butów, koszul czy garnituru. Należy pamiętać jednak o tym, że nie w każdej sytuacji i nie każdemu to rozwiązanie przypadnie do gustu. Najważniejsze jest, aby czuć się swobodnie. 

Możliwość komentowania Jak dobrać krawat? 3 sprawdzone sposoby! została wyłączona