jak ubrać się do gry w golfa
Aktualności

Jak ubrać się do gry w golfa zgodnie z etykietą?

Każdy golfista doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne w tej grze jest przestrzeganie ustalonych reguł. Ale nie tylko trzymanie się zasad w tej dziedzinie ma duże znaczenie. Również do ubioru należy przykładać dużą wagę, gdyż obliguje do tego etykieta. Odpowiedni ubiór podczas gry w golfa zwiększa komfort gracza, nie krępując jego ruchów, co skutkuje lepszymi wynikami. Poza tym przy zmiennych warunkach atmosferycznych dobrze dobrany strój będzie zabezpieczeniem przed kapryśną aurą.

Odpowiedni strój do gry w golfa

Jak ubrać się do gry w golfa? Należy pamiętać, że strój musi być zadbany, czysty i schludny, a przy tym praktyczny i komfortowy. Podstawowy ubiór przedstawia się następująco:

  • koszulka polo
  • spodnie z paskiem
  • buty go gry w golfa
  • nakrycie głowy
  • rękawiczka golfowa

Wszystkie akcesoria do golfa możesz znaleźć na stronie sklepu internetowego epicgolf.pl. Jeśli mieszkasz w Warszawie, możesz także sprawdzić sklep golfowy osobiście.

Koszulka polo

Typowym strojem golfisty jest koszulka z kołnierzykiem, zwana popularnie polo. Może być z krótkim jak i z długim rękawem, a wersja damska przy wyższych temperaturach również bez rękawów. Jeśli chodzi o kolorystykę koszulki, to nie ma żadnych ustaleń w tej kwestii. Zarówno w wersji męskiej jak i żeńskiej gracz ma pełną swobodę w wyborze koloru. Koszulka polo powinna być wykonana z lekkiego i rozciągliwego materiału, który dobrze dopasuje się do ciała i nie będzie krępował ruchów

Spodnie do golfa

Spodnie do golfa muszą być koniecznie z paskiem. Podczas upalnej aury dobrym rozwiązaniem będą spodenki do kolan. Ta część garderoby golfisty powinna być wykonana z lekkiego i przewiewnego materiału. Natomiast podczas chłodnej, niestabilnej pogody warto skorzystać z wersji przeciwdeszczowej. Ważne jest, by materiał nie tylko chronił przed ewentualnym deszczem, ale także zapewniał odpowiedni przepływ powietrza i zatrzymywał ciepło. Dla pań grających w golfa przewiduje się spódniczki, których długość powinna być większa niż spódniczki tenisistek.

Dobór obuwia

Buty golfisty są kluczowy elementem wyposażenia. W dużej mierze to właśnie od nich będzie zależał komfort gry. Podczas kolejnych rund gracze przemierzają pieszo spore obszary terenu, dlatego buty powinny być wygodne. Muszą też mieścić się w ramach wytyczonych ustaleń. Do gry w golfa używa się eleganckich półbutów, które posiadają specjalne kolce zwane spikes. Zapewniają one graczowi należytą stabilizację podczas uderzania piłki. Obuwie tego typu zabezpiecza też przed ślizganiem się na trawie zwłaszcza gdy aura jest bardziej wilgotna. Natomiast podczas upalnej pogody można nosić sandały, ale pod warunkiem, że będą w parze ze skarpetkami.

Praktyczne nakrycie głowy

Innym ważnym elementem ubioru jest czapka golfowa, której zadaniem jest ochrona przed wiatrem, słońcem i chłodem. Może to być baseballówka, kaszkiet, beret lub kapelusz słomkowy. Latem warto włożyć przeciwsłoneczny daszek, by osłonić oczy od rażącego światła słońca. Daszki są przydatne również golfistkom. Podczas wietrznej pogody pozwolą utrzymać w ryzach fryzurę, by ta nie przeszkadzała w grze.

Odpowiednia rękawiczka

Strój golfowy, to także rękawiczka. Odgrywa ona ważną rolę, gdyż chroni przed odciskami i otarciami. Poza tym podczas gry kij nie ślizga się w dłoni, co zapewnia większą precyzję podczas uderzeń. Warto więc wyposażyć się w rękawiczkę z dobrego materiału, która przyczyni się do osiągania lepszych wyników w grze.

Możliwość komentowania Jak ubrać się do gry w golfa zgodnie z etykietą? została wyłączona