Aktualności,  Moda

Jak wybrać idealny garnitur ślubny? Poradnik dla przyszłego Pana Młodego

Wbrew pozorom to nie tylko przyszłe Panny Młode marzą o tym, by w dniu ślubu zachwycać wyglądem. To jeden z tych momentów, który w pamięci nowożeńców, jak i gości weselnych pozostanie na długie lata. To zupełnie zrozumiałe, że zarówno przyszły mąż, jak i żona pragną zaprezentować się weselnikom w jak najlepszym świetle. Jak wybrać idealny garnitur? Mimo że zadanie to nie należy do najłatwiejszych, podczas zakupów należy pamiętać o kilku złotych zasadach.

Ogólnie przyjęte zasady dotyczące wyboru idealnego garnituru ślubnego na przestrzeni lat uległy znacznemu rozluźnieniu. To na jaki model, kolor oraz fason zdecyduje się przyszły pan młody, zależy przede wszystkim od charakteru przyjęcia weselnego, a także indywidualnego podejścia państwa młodych. 

W związku z tym, że obecne kanony mody dopuszczają większą swobodę niekiedy nawet najbardziej nieoczywiste i przekombinowane zestawy mogą zachwycić i na długo pozostać w pamięci gości. Warto pamiętać jednak, że klasyczny fason i kolor taki jak np. taliowany czarny czy grafitowy garnitur ślubny, w każdej sytuacji sprawdzi się idealnie. Ponadto jest gwarancją elegancji i ponadczasowego efektu. 

Nie ulega wątpliwości, że na wybór garnituru ślubnego wypływać będzie także miejsce ceremonii. Zupełnie inny garnitur sprawdzi się w przypadku ślubu w plenerze, a inny podczas przyjęcia w stylu glamour. Teoretycznie przyjmuje się, że im późniejsza godzina, tym mniejszy powinien być garnitur lub smoking. 

Mężczyźni, którzy w swojej ślubnej stylizacji chcą postawić przede wszystkim na elegancję, zwykle decydują się na zakup fraka lub smokingu. Z kolei ci, którzy marzą o wygodnym, ale eleganckim zestawie z klasą zwykle decydują się na zakup garnituru ślubnego jednorzędowy, dwu- lub trzyczęściowego. 

Warto podkreślić jednocześnie, że zgodnie z przyjętymi zasadami, mężczyzna nie powinien zdejmować marynarki, chyba że ma na sobie kamizelkę. 

Sklepy z garniturami ślubnymi posiadają w swojej ofercie wiele marek i modeli, spośród których bez wątpienia każdy przyszły pan młody znajdzie coś dla siebie. Niezwykle ważne by garnitur był nie tylko dopasowany i przemyślany, ale również nie krępował ruchów i zapewniał pełną swobodę. Tylko tym sposobem możliwe będzie spędzenie całej nocy na parkiecie!

Możliwość komentowania Jak wybrać idealny garnitur ślubny? Poradnik dla przyszłego Pana Młodego została wyłączona