Uroda

Jak zadbać o skórę w domu?

Niemal cały dzień zamknięte w skarpetkach lub rajstopach, nierzadko w niewygodnych, ale eleganckich butach. Zdarza się, że o stopach przypominamy sobie przed nadejściem lata i zmianą obuwia na lżejsze. O skórę stóp warto jednak dbać cały rok, aby nie stała się zżółknięta i pogrubiała. Oczywiście dotyczy to zarówno stóp męskich, jak i kobiecych. 

Peeling gruboziarnisty.

Powszechnie dostępnym kosmetykiem jest peeling. Jest to krem zmieszany z drobinkami ścierającymi naskórek. Naturalnym peelinigiem może być kawa, spotykane są również peelingi cukrowe lub solne. Te do stóp zawierają drobinki grubsze, niż kosmetyki do twarzy. Systematyczny masaż skóry stóp z użyciem odrobiny wody oraz warstwy kremu złuszczającego pomoże pozbyć się martwego, zrogowaciałego naskórka a ponadto może mieć również właściwości dezodoryzujące.

Skarpetki złuszczające i nawilżające.

To ciekawy produkt, działający na zasadzie peelingu chemicznego. Nasączona substancjami złuszczającymi skórę bibuła, zamknięta jest w worku w tworzywa, mającym kształt buta. Zabieg polega na włożeniu stóp do takiego buta na około 45 minut. Efekt, w postaci intensywnego złuszczania naskórka, rozpoczyna się zazwyczaj po kilku dniach. W podobny sposób aplikowane są również kosmetyki odżywcze.

Frezarka do paznokci.

Mimo, że produkt te służy do wyrównywania płytki paznokci i skórek, może posiadać specjalne nakładki umożliwiające spiłowanie stwardniałego naskórka. Nie wymaga to stosowania żadnych dodatkowych kosmetyków złuszczających, jednak po zabiegu warto zaaplikować krem nawilżający lub odżywczy.

Możliwość komentowania Jak zadbać o skórę w domu? została wyłączona