tusze-do-rzes
Uroda

Jakie cienie do niebieskich oczu? Poznaj najlepsze propozycje

Zastanawiasz się jakie cienie do niebieskich oczu wybrać? Chciałabyś zachwycić doskonałym make-upem? Marzy ci się makijażowe szaleństwo, ale nie wiesz, od czego zacząć? Doskonale się składa, ponieważ artykuł ten dekodowany jest posiadaczkom niebieskich oczu. Wspólnie dowiemy się, jakie kolory cieni do niebieskich oczu okażą się strzałem w dziesiątkę. 

Nie ulega wątpliwości, że posiadaczki niebieskich i błękitnych oczu są prawdziwymi szczęściarami. Ich naturalny pigment jest na tyle wyrazisty, że w makijażu wystarczy zaledwie wytuszowanie rzęs i podkreślenie brwi, aby wyglądały świeżo i promiennie. Jednak niekiedy warto jest poeksperymentować i pobawić się własnym wyglądem.

 Wbrew pozorom do wykonania perfekcyjnego makijażu, pasującego do niebieskich oczu wcale nie potrzebujesz niebotycznie drogich kosmetyków czy profesjonalnych gadżetów do makijażu! Gwarantujemy, że idealny make-up wykonasz samodzielnie w domowym zaciszu. 

Jakie cienie do niebieskich oczu pasują najbardziej? 

Cienie do niebieskich oczu, które perfekcyjnie sprawdzą się w codziennym makijażu to: zielony, fioletowy, grafitowy, srebrny i różowy. To właśnie te odcienie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie na kole barw. 

Oznacza to, że są to  kolory harmonizujące. Podczas wykonywania makijażu na co dzień niebieskookie nie powinny zapominać również o tym, że delikatna oprawa oczu nie zawsze dobrze komponuje się z mocnymi, kruczoczarnymi kreskami. O wiele lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie delikatna brązowa kreska na linii wodnej rzęs. 

Te panie, które z makijażu cenią sobie odważne, a  niekiedy nawet awangardowe rozwiązania z powodzeniem mogą sięgnąć po kontrastowe kolory cieni, jak np. pomarańczowy. 

Jak podkreślić niebieskie oczy? To banalnie proste!

Zastanawiasz się, jak podkreślić niebieskie oczy, aby wydobyć z nich pełnię koloru? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się makijaż w bardzo ciepłych barwach. Błękitne oczy najlepiej uwydatnią cienie w kolorze miedzi, złota oraz brązy. 

Na większe wyjścia dla niebieskich oczu doskonale sprawdzi się makijaż w stylu smoky eyes. Wyraziste i mocno podkreślone oczy w połączeniu z delikatnym efektem przydymienia, to jeden z tych efektów, obok którego nie sposób jest przejść obojętnie. Makijaż ten w połączeniu z koktajlowa sukienka prezentuje się niebywale dobrze, a dodatkowo podbija jeszcze kolor naszych oczu.

Możliwość komentowania Jakie cienie do niebieskich oczu? Poznaj najlepsze propozycje została wyłączona