kosmetyki na lato
Uroda

Jakie kosmetyki na lato warto kupić?

W sezonie letnim skóra narażona jest na szereg czynników, które mogą być dla niej szkodliwe i mogą powodować kilka przykrych, a czasami wręcz uciążliwych dolegliwości. Do takich czynników zalicza się nie tylko wysoką temperaturę, co jest sprawa oczywistą w lecie, ale także chlorowaną wodę w basenie, klimatyzację w samochodzie itd. Warto zatem mieć zawsze w zasięgu ręki kilka kosmetyków, które umożliwiają prawidłową pielęgnację skóry latem.

Pielęgnacja skóry latem – nie zapomnij o kremie matującym!

Nie jest tajemnicą, że skóra latem wydziela więcej sebum. W praktyce oznacza to świecącą się cerę, zatkane pory i więcej krostek na twarzy. Kosmetykiem na lato, który normalizuje aktywność gruczołów łojowych, a jednocześnie matuje skórę, są kremy. Kremy matujące wbrew pozorom nie są przeznaczone wyłącznie dla nastolatek. Z ich dobrodziejstwa mogą korzystać także osoby dorosłe.

Kosmetyki na lato – bez kremu nawilżającego ani rusz!

Dla niektórych może wydawać się to wręcz oksymoron, wykluczające się dwie kwestie: skóra latem się przetłuszcza, zatem jak może być przesuszona. Niestety, jest to możliwe. Cera w warunkach, jakie panują w naszym klimacie latem szybko się przesusza. Konieczne jest zabezpieczenie jej odpowiednimi kosmetykami na lato o właściwościach nawilżających. Aby nie zapychać porów warto używać kremów o lekkiej formule lub nakładać je wyłącznie na noc.

Skóra latem tylko pod ochroną kosmetyków z filtrami UV!

Pielęgnacja skóry latem to nie tylko nawilżanie czy oczyszczanie,. To także chronienie jej przy pomocy odpowiednich kosmetyków na lato z filtrem UV. Filtr powinien być dostosowany do naszego typu skóry. Im jest ona jaśniejsza i ma więcej znamion, tym mocniejszy powinien być filtr w naszych kosmetykach na lato. Tylko w taki sposób możemy bezpiecznie korzystać z dobrodziejstwa promieni słonecznych.

Możliwość komentowania Jakie kosmetyki na lato warto kupić? została wyłączona