oświetlenie do salonu
Aktualności

Jakie oświetlenie sprawdzi się najlepiej w salonie?

Salon to miejsce, w którym wyjątkowo ważne jest właściwe oświetlenie. W końcu to tutaj spędzamy większość czasu z rodzina czy z przyjaciółmi. To tutaj odpoczywamy, czytamy książkę, relaksujemy się na kanapie czy organizujemy mała imprezę dla znajomych. Jakie zatem oświetlenie będzie najlepsze w salonie?

Światło dzienne a sztuczne

Naturalne światło jest bezdyskusyjnie najlepsze. Nie męczy wzroku i… nie zwiększa rachunków za energię. Jednak każdy wie, że bez oświetlenia sztucznego się nie obędzie. Warto postawić jednak na takie rozwiązania, które będą najbardziej zbliżone do światła dziennego. Delikatne, punktowe, rozproszone światło przyda się bardziej w sypialni. Z kolei miejscowe, kierunkowo sprawdzi się w kuchni. W salonie powinno być jasno, po to, by móc tu w komfortowych warunkach czytać książkę. Żyrandol powinien równomiernie oświetlać całe wnętrze. Oświetlenie ogólne, najczęściej sufitowe powinno pasować stylem do charakteru wnętrza. Na szczęście wybór kinkietów, żyrandoli, abażurów, jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Pomyśl o nowoczesnych rozwiązaniach

Komfortowy salon to nowoczesny salon. Nowoczesny salon to taki, w którym nie brakuje innowacyjnych rozwiązań. Pionierem na rynku w dostarczaniu rozwiązań smart jest firma Somfy. Dzięki oferowanym przez nią produktom można znacznie podwyższyć komfort we własnym salonie. Jak? Decydując się na automatyczne oświetlenie! Za pomocą jednego kliknięcia można tworzyć nastrój w pomieszczeniu, a także ustalić, by światło włączało się automatycznie, gdy ktoś wejdzie do salonu lub wyłączało, gdy w nim nikogo nie ma. Wygoda przede wszystkim!

Możliwość komentowania Jakie oświetlenie sprawdzi się najlepiej w salonie? została wyłączona