klimatyczne mieszkanie w stylu retro
Aktualności

Klimatyczne mieszkanie – styl retro

Wiele osób, które mieszka w dużych miastach, często zastanawia się, jak nadać mieszkaniom unikalnego klimatu, stylu retro. Powrót do przeszłości to niezwykle popularny obecnie trend, który wychodzi naprzeciw ultranowoczesnym rozwiązaniom designerskim. Nie oznacza to naturalnie, że wyposażenie takich mieszkań jest nudne czy też niegustowne. Wręcz przeciwnie. To bardzo ciekawe aranżacyjnie elementy, które tworzą niesamowity klimat. Być może znajdziesz je na własnym strychu, w domu u dziadków albo na targach staroci!

Styl retro we wnętrzach

Naturalnie, najłatwiej będzie tym osobom, które zdecydowały się na zakup klimatycznego mieszkania, które z założenia ma kameralny, niepowtarzalny charakter. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by również w niezwykle nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach, które są obecnie bardzo popularne, wprowadzić styl retro. Jak to zrobić? Wystarczy wprowadzić te trzy elementy:

  • stare meble lub stylizowane na stare – w mieszkaniu w stylu retro podstawowym elementem są meble z minionej epoki. Miękkie fotele, kanapy, aksamitne tkaniny, szafki z szufladkami, gustowne stoliki, stare zegary, to wszystko stanowi nieodłączny element wystroju mieszkania w stylu retro;
  • neutralna kolorystyka – beże, ciepłe barwy, to właśnie one dominują w tego typu przestrzeniach. Nie może również zabraknąć wzorzystych tapet lub tekstyliów w nieco ciemniejszych odcieniach. Sprawdzą się tu także kwieciste tapicerki;
  • unikalne dodatki – czyli tak zwana kropka nad “i”. Dodatki w stylu retro, to przede wszystkim pięknie zdobione lustra, lampy z abażurami, kryształy, koronkowe i lniane serwety, wzorzyste dywaniki.

Decydując się na styl retro zyskamy naprawdę niepowtarzalny charakter i klimat mieszkania! To doskonałe rozwiązanie, a jednocześnie proste i ekonomiczne, bowiem część elementów możemy znaleźć na wspomnianym strychu!

Możliwość komentowania Klimatyczne mieszkanie – styl retro została wyłączona