koszulka polo zielona
Moda

Krótka historia koszulki polo

Koszulki polo to obecnie jedne z najbardziej popularnych elementów garderoby zarówno męskiej, jak i damskiej. Ale nie zawsze tak było. Jak wyglądała zatem historia powstania koszulki polo? Skąd wzięła się koszulka polo? Wiele osób może się domyślać, zapewne słusznie, że ojcem koszulki polo był Rene Lacoste. To właśnie ten tenisista z potrzeby komfortu w trakcie grania na boisku wymyślił i rozpropagował ten element garderoby. Koszulki polo z charakterystycznym krokodylem zyskały ogromną sławę i popularność, którą cieszą się po dzień dzisiejszy.

Zalety koszulek polo

Koszulki polo są obecnie jednymi z najchętniej kupowanych elementów odzieży. Wpływ na to ma wiele czynników, jednak najważniejszymi są:

  • wygoda;
  • możliwość łączenia ich zarówno ze spodniami, krótkimi szortami, jak i spódnicą;
  • fakt, że pasują zarówno do stylizacji eleganckich, jak i casualowych;możliwość noszenia ich zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

To wszystko sprawia, że koszulki polo zyskują coraz szersze grono zwolenników na całym świecie. Obecnie ten typ koszulek dostępny jest w każdym kolorze. Znaleźć je można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, takich jak Dastan. Jeżeli cenimy sobie komfort, lubimy, gdy ubrania nie ograniczają naszych ruchów, to koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w ten typ ubrań. Najlepszym wyborem będą koszulki polo zrobione z wysokiej jakości bawełny, która przepuszcza powietrze i nie zdefasonuje się.

Możliwość komentowania Krótka historia koszulki polo została wyłączona