Uroda

Maseczka z kawy – dlaczego warto stosować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są różnego rodzaju peelingi do twarzy. Mają za cel oczyścić cerę, by ta stała się zdrowa i piękna. Tego rodzaju produkty dostępne są praktycznie w każdej drogerii. Jednak coraz więcej osób poszukuje w pełni naturalnych sposób na to, by oczyścić skórę twarzy i ją odżywić. Czy jednym z tych sposób może być maseczka z kawy?

Jakie właściwości ma maseczka z kawy?

Kawa to napój, który pija się przede wszystkim, by się pobudzić. W podobnym sposób maseczka wpływa także na skórę twarzy. Sprawia, iż ta staje się bardziej nawilżona, żywsza, a także pomaga w złuszczeniu starego naskórka. Uroda to ważny temat. W wielu sytuacjach wygląd zewnętrzny odgrywa istotną kwestię. Często tak samo w życiu zawodowym jak również prywatnym. Dlatego warto stosować naturalne sposoby na odżywienie skóry twarzy, zarówno przez wzgląd na ich skuteczność, ale także brak dodatkowych składników w postaci chemii. 

Maseczka z kawy – w jaki sposób przygotować?

By przygotować ten rodzaj maseczki potrzebnych będą 2 łyżeczki fusów z kawy. Dodatkowo warto zastosować 2 łyżeczki mleka, łyżeczkę miodu i łyżeczkę otrębów pszenicznych. Taki skład doskonale odżywia cerę, nadaje jej blasku i złuszcza naskórek. 

Aby przygotować maseczkę fusy, miód oraz otręby należy wymieszać w naczyniu. Następnie maseczkę aplikuje się na twarz. Ręcznik papierowy można zamoczyć w mleku i również położyć go na twarzy. Teraz pozostaje odczekać około 10 minut i można zdjąć maseczkę. Po wszystko warto zastosować dodatkowo tonik do skóry twarzy.

Możliwość komentowania Maseczka z kawy – dlaczego warto stosować? została wyłączona