Moda

Moda na dżinsy

Dżins jest tkaniną, która jest ponadczasowa. Jest to bawełniany materiał, z którego pierwotnie Levi Strauss miał tworzyć spodnie na użytek robotników. Pierwsze dżinsy powstały w Stanach Zjednoczonych. Nikt wtedy nie spodziewał się, że zwykłe robocze spodnie zrewolucjonizują modę na całym świecie. W pierwszej połowie ubiegłego stulecia wiele gwiazd kina nosiło dżinsy. Każdy chciał je mieć. Początkowo były elementem garderoby męskiej, jednak stosunkowo szybko zaczęto wprowadzać dżins do mody damskiej.

Czy dżins może być niemodny?

Dżinsy zawsze będą w modzie. Nie było takiego okresu w historii mody, w którym dżins nie byłby rozchwytywany. Obecnie, każdy z dostępnych krojów spodni dżinsowych jest na topie. Możemy przypomnieć sobie dżinsy o prostych nogawkach, dzwony czy mom jeans. Lata 90 owocowały również w spodnie bojówki albo typu skate, z szerokimi nogawkami i obniżonym krokiem. Dziś mamy do wyboru różne elementy ubioru z dżinsu. Mogą to być kurtki dżinsowe, czapki, sukienki czy też bluzki. Wiele firm, małych butików czy też międzynarodowych sieciówek, wykorzystuje dżins. W każdym sezonie jest on obecny. Nic w tym zadziwiającego. Dżins pasuje do wszystkiego i jest bardzo wygodny. Jeśli brakuje nam pomysłu na stylizację, możemy wybrać opcję Total Jeans Look. Ubieramy się w dżins od stóp do głów i mamy pewność, że będziemy wyglądać dobrze.

 Czy warto inwestować w dżins?

Ceny dżinsów mogą się różnić. Zależy to od jakości materiału użytego przy produkcji oraz od tego, gdzie kupujemy nasze dżinsy. Lepiej jednak jest zainwestować w dobre dżinsy, które będziemy nosić przez lata. Nie będziemy musieli kupować co sezon nowej pary. Podziękuje nam za to nie tylko nasz portfel, ale także nasza planeta.

Możliwość komentowania Moda na dżinsy została wyłączona