Uroda

Pielęgnacja idealna nie istnieje?

Każdy ma swoje wyobrażenie o idealnym sposobie pielęgnacji skóry. Dla niektórych jest to ciężki balsam. Inni przysięgają na formuły oparte na olejkach. Jeszcze inni są zwolennikami stosowania naturalnych składników zamiast chemicznych. Niezależnie od Twoich preferencji, jest jeden czynnik, co do którego zgadzają się prawie wszyscy: skuteczny krem nawilżający jest niezbędny dla zdrowej skóry.

5 kremów nawilżających, które powinieneś mieć w swojej pielęgnacji skóry

Krem nawilżający to produkt do pielęgnacji skóry, który ma za zadanie nawilżyć skórę, dzięki czemu wygląda ona gładko i młodzieńczo. Słowo „nawilżacz” jest jednak nieco mylące. Krem nawilżający nie musi zawierać żadnego składnika „nawilżającego”. Wiele kremów nawilżających jest nawet na bazie oleju. Różnica między kremem nawilżającym a produktem nawilżającym polega na jego przeznaczeniu. Preparat nawilżający ma za zadanie uzupełnić poziom nawilżenia skóry, natomiast preparat nawilżający ma za zadanie „naśladować naturalne oleje skóry”, jak podaje strona internetowa Skin & Tonics.

Który krem nawilżający jest dla Ciebie odpowiedni?

Odpowiedni krem nawilżający może zapobiec przedwczesnym oznakom starzenia się skóry, poprawić jej strukturę, a nawet pomóc w szybszym gojeniu się skóry. Istnieje pięć produktów nawilżających, które powinnaś mieć w swojej rutynie pielęgnacyjnej. – Bogaty krem nawilżający do skóry suchej – To może być twój go-to dla skóry suchej. Jest to formuła na bazie oleju, więc nie musisz się martwić o nadmierną produkcję oleju. Nie ma też silnego zapachu, więc nie będzie kolidował z Twoimi preferencjami zapachowymi. – Nawilżający krem nawilżający dla skóry tłustej – Jeśli masz skórę tłustą, prawdopodobnie szukasz kremu nawilżającego, który pomoże zrównoważyć produkcję oleju w Twojej skórze. Niekoniecznie potrzebujesz kremu nawilżającego, który pomoże przywrócić wilgoć w Twojej skórze. Bardziej zależy Ci na zrównoważeniu produkcji oleju w skórze. – Lekki krem nawilżający do skóry wrażliwej – Nawet jeśli skóra wrażliwa nie jest ani sucha, ani tłusta, nadal jest podatna na powstawanie wyprysków i innych podrażnień. Jeśli masz wrażliwą skórę, lekki krem nawilżający będzie dla Ciebie dobrym wyborem. – Ożywczy krem nawilżający dla matowej skóry – Kiedy masz matową skórę, może to być dla innych osób dużym utrudnieniem. Z drugiej strony, nie chcesz nadmiernie złuszczać swojej skóry, ponieważ może to prowadzić do suchości i przedwczesnych oznak starzenia.

Dlaczego potrzebujesz nawilżacza w swojej rutynie nawilżania

Istnieje wiele różnych kremów nawilżających do wyboru, więc skąd masz wiedzieć, który z nich jest dla Ciebie najlepszy? Oto kilka kluczowych rzeczy do rozważenia przy wyborze kremu nawilżającego. – Twój typ skóry – Zanim wybierzesz krem nawilżający, upewnij się, że znasz swój typ skóry. Istnieje kilka sposobów na określenie typu skóry, w tym metoda stosowana przez lekarza lub metoda stosowana przez dermatologa. – Twoje problemy skórne – Jak często musisz wymieniać swój krem nawilżający? Czy chcesz kremu nawilżającego, który daje natychmiastowe efekty, czy chcesz kremu nawilżającego, który daje efekty długoterminowe? – Twój budżet – W zależności od tych czynników, być może wystarczy Ci jeden produkt nawilżający w Twojej rutynie pielęgnacyjnej. Jeśli masz skórę suchą, możesz potrzebować tylko bogatego kremu nawilżającego. Z drugiej strony, jeśli masz skórę tłustą, możesz potrzebować kremu nawilżającego do skóry tłustej i lekkiego kremu nawilżającego do skóry tłustej.

Możliwość komentowania Pielęgnacja idealna nie istnieje? została wyłączona