krem do suchej skory na stole
Uroda

Sucha skóra – pielęgnacja w trzech krokach

Sucha skóra jest wyjątkowa z wielu względów: wyjątkowo delikatna, wyjątkowo wrażliwa, wyjątkowo skłonna do podrażnień. Z tego też powodu wymaga wyjątkowej pielęgnacji, w której koniecznie należy uwzględnić trzy następujące kroki.

Oczyszczanie suchej skóry

Należy wystrzegać się preparatów złuszczających, gruboziarnistych peelingów czy zwykłego mydła. Zamiast wymienionych produktów myjących warto kupić specjalistyczny, delikatny żel lub olejek i płyn micelarny, czyli kosmetyki, które zmywają resztki makijażu, a także wszelkie zanieczyszczenia.

Tonizowanie suchej skóry

Po dogłębnym oczyszczeniu twarzy odczyn pH skóry podnosi się. Przy pomocy delikatnego toniku przywrócimy jego optymalny czynnik, a dodatkowo dostarczymy suchej skórze niezbędnych składników odżywczych.

Nawilżanie suchej skóry

Osoby z suchą skórą wiedzą, jak istotny jest to etap w pielęgnacji suchej skóry, którego bezdyskusyjnie nie wolno pomijać. Najlepiej nawilżać skórę zarówno rano, np. przed nałożeniem makijażu, jak i wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu i odświeżeniu naskórka. Do nawilżania przesuszonej skóry przeznaczone sa specjalistyczne kosmetyki, które w swym składzie mają ingredienty zapewniające błyskawiczne nawodnienie. Sprawdzone, bezpieczne i skutecznie działające preparaty nawilżające można nabyć na Dermalogica.pl.

Pielęgnacja suchej skóry, która uwzględnia te trzy proste kroki sprawi, że odwdzięczy się ona zdrowym i promiennym wyglądem, a także unikniemy przykrych dolegliwości, takich jak pieczenie, uczucie ściągnięcia, podrażnienie, zaczerwienienie.

Możliwość komentowania Sucha skóra – pielęgnacja w trzech krokach została wyłączona