mieszkanie jasne przestrone z wiosennymi akcentami
Aktualności

Wiosenna metamorfoza mieszkania

Budząca się do życia wiosna nierzadko budzi w nas chęci do wprowadzenia „świeżości” i tchnięcia koloru w mijającą chłodną, zimową codzienność. Wiosenne porządki to świetna okazja, przy której oprócz wymiatania kurzu z każdego kącika i mycia okien, warto zafundować naszemu mieszkaniu wiosenną metamorfozę.

Wiosenne remonty

Jedną z rzeczy które przychodzą na myśl, kiedy pojawi się plan odświeżenia mieszkania jest malowanie ścian. Podczas wyboru koloru skłaniajmy się bardziej w stronę bezpieczniejszych kolorów, dzięki którym łatwiej będzie nam dobrać pasujące do stylu wnętrza dodatki. Warto wybierać spośród pastelowych, ciepłych odcieni takich jak beże czy delikatne róże. Biele, szarości oraz błękity „oziębią” nasz salon czy sypialnie, a przecież chcemy do naszego domu wpuścić trochę wiosennego ciepełka.

Kwiaty cięte

Słoneczne żółcie i żywe zielenie to z pewnością kolory kojarzące am się z wiosenną radością. O ile przesyt tych kolorów w naszym mieszkaniu w większości przypadków raczej nie wyglądałby korzystnie, cięte kwiaty są tu jak najbardziej pożądane. Umieszczone w eleganckim wazonie tulipany czy żonkile nie tylko nadadzą pomieszczeniu życia i świeżości, będą również wydzielały wiosenny, kwiatowy roznoszący się po całym domu zapach. O ile stawianie wazonu na „gołym” blacie stołu nie jest wielkim błędem, ten sam wazon znacznie korzystniej wyglądał będzie w towarzystwie kwiecistej serwety bądź bieżnika w kanarkowym odcieniu żółci.

Stare nowe poduszki

Jedną z najprostszych metod odmiany wizerunku salonu czy sypialni jest zmiana poszewek poduszek. Tutaj mile widziane są wszelkie „radosne” kolory oraz motywy takie jak motyle, ptaki czy kwiaty. Sposób ten nie wymaga znacznego nakładu finansowego, a wrażenie metamorfozy będzie znacznie większe niż przeznaczona gotówka. Zabieg ten warto również uskutecznić w sypialni, wymieniając pościel na jaśniejszą bądź równie kwiecistą i wzorzystą co poduszki w salonie.

Wiosna na parapecie – doniczki i kwiaty

Domowe okna i parapety to kolejna powierzchnia dająca nam szerokie pole do dekorowania i kierunkowania stylu pomieszczenia, Tym co najczęściej stawiamy na parapetach są różnego rodzaju kwiaty, dzięki którym możemy zaprosić wiosnę do domu zanim zamieszka na dobre w parkach, ogrodach i na działkach. Wiosenne kwiaty doniczkowe takie jak hiacynty, żonkile, narcyzy czy pierwiosnki pięknie zakwitną nie tylko w rabatkach, ale także na domowym, dobrze nasłonecznionym parapecie kuchni czy salonu. A jeśli kwiaty, to oczywiście doniczki. To kolejna metoda odświeżenia mieszkania bez konieczności wydawania fortuny. Stylowe doniczki ceramiczne dostępne w wielu wzorach i kolorach nadadzą szyku i elegancji wystrojowi pomieszczenia, a dla miłośników ekologii możemy wybierać spośród naturalnych doniczek z wikliny, drewna czy bambusa.

Możliwość komentowania Wiosenna metamorfoza mieszkania została wyłączona