Kwas hialuronowy do regeneracji skóry
Korzyści z kwasu hialuronowego jest wiele, ale nie każdy zna je szczegółowo. Najbardziej znany jest z pewnością główny efekt jego stosowania, czyli jaśniejsza i bardziej aksamitna skóra. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie wytwarzaną przez nasz organizm w celu nawilżenia i ochrony tkanek.
Jeszcze kilka lat temu pozyskiwano go wyłącznie ze zwierząt, dziś nowoczesne techniki produkcji pozwalają na posiadanie różnych rodzajów tego mukopolisacharydu i wykorzystanie go w różnych dziedzinach.
Kwas hialuronowy — jakie zadania spełnia?
Kwas hialuronowy odgrywa w naszym organizmie bardzo ważną rolę dla zdrowia i urody.
- a także dzięki zdolności wiązania i zatrzymywania wody gwarantuje utrzymanie nawilżenia skóry.
- Chroni nasz organizm przed uporczywym działaniem wirusów i bakterii.
- Ma właściwości bliznowaciejące i przeciwzapalne.
Ze względu na wszystkie te cechy kwas hialuronowy jest stosowany zarówno w medycynie, jak i estetyce.
Kwas hialuronowy a skóra
Jednak wraz z upływem zegara biologicznego ten składnik skóry właściwej zaczyna się zmniejszać, powodując starzenie się naskórka.
Z tego powodu dermoestetyka interweniuje, proponując zastrzyki z kwasu hialuronowego , który reaktywuje dojrzałą skórę poprzez stymulację funkcjonalności komórek, przywracając w konsekwencji całą zwartość i utracony blask.
Zabiegi na twarz z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy jest szeroko stosowany w produktach przeciwstarzeniowych do twarzy. Najbardziej znaną formą (oprócz kremów i serum) jest wypełniacz z kwasem hialuronowym. Pomaga to zwalczyć starzenie się skóry.
Wypełniacze z kwasem hialuronowym są również często używane do powiększania ust.