Uroda

Jak dodać skórze nawilżenia?

Odpowiednie nawilżanie jest niezbędna dla zdrowej skóry. Kiedy dodajesz ją do swojej rutyny nawilżającej, zasadniczo dodajesz nawilżacz. Odpowiednio zadbana skóra pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia wyprysków, a nawet wygląd drobnych linii i zmarszczek na skórze. Wilgotność jest definiowana jako ilość wilgoci w powietrzu. Na przykład, powietrze w pobliżu równika ma około 97% wilgotności, podczas gdy powietrze w pobliżu biegunów ma mniej niż 5% wilgotności. Powietrze wokół Twojego domu będzie miało zazwyczaj około 65% wilgotności. W jaki sposób ilość wilgoci w powietrzu może wpływać na samopoczucie Twojej skóry? Twoja skóra składa się z kilku warstw: najbardziej zewnętrzna, skóra właściwa, jest gruba i ochronna. Kolejna to naskórek, który jest cieńszy i bardziej porowaty. W skórze właściwej znajdują się naturalne oleje, kolagen i gruczoły potowe. Wilgotność jest ważna dla skóry właściwej, ponieważ pomaga zatrzymać wilgoć. Pomaga również komórkom skóry poruszać się szybciej, co może zapobiec uszkodzeniom skóry spowodowanym przez promienie UV, ekstremalne temperatury i chlor z basenów.

4 Wskazówki dotyczące lepszego zatrzymywania wilgoci dzięki nawilżaczowi

Istnieje wiele sposobów na dodanie wilgoci do produktów do pielęgnacji skóry, od pakowania butelek z kremem nawilżającym w wilgotne waciki po stosowanie nawilżaczy w swojej rutynie pielęgnacyjnej. Oto trzy sposoby na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w produktach nawilżających. – Dodaj spritzer nawilżający – Jeśli masz spray nawilżający, możesz go użyć, aby dodać odrobinę wilgoci do swoich produktów do pielęgnacji skóry. Możesz również użyć spritera, aby dodać trochę wilgoci do poduszki lub poduszek na kanapie. – Dodaj perełki nawilżające do swojego kremu nawilżającego – wiele kremów nawilżających posiada małą saszetkę z perełkami, których możesz użyć, aby dodać trochę dodatkowej wilgoci do swojego kremu nawilżającego. Możesz również przechowywać swój krem nawilżający w słoiku z koralikami i dodawać wilgoć do produktu, kiedy tego potrzebujesz.

Zakończenie

– Zmieniaj swój krem nawilżający po tygodniu – Jeśli często zapominasz o zmianie swojego kremu nawilżającego, może on w końcu stracić część swoich właściwości nawilżających. Zmiana kremu nawilżającego po tygodniu pomoże zachować jego właściwości nawilżające. – Zmieniaj krem nawilżający dwa razy w roku – Chociaż nie jest to wymóg, zmiana kremu nawilżającego dwa razy w roku może pomóc w zachowaniu jego właściwości nawilżających. – Wstrząśnij przed użyciem – Kiedy wstrząsasz butelką z kremem nawilżającym przed jego użyciem, mieszasz produkt, co może pomóc w zachowaniu jego właściwości nawilżających.

Możliwość komentowania Jak dodać skórze nawilżenia? została wyłączona