styl nowoczesny mieszkanie
Aktualności

Jak zaaranżować mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Właściciele mieszkań, którzy chcą wprowadzić do wnętrza nieco nowoczesności, często miewają kłopot z odpowiednim dobraniem dodatków, kolorystyki, mebli. Jak sprawić, by wszystkie elementy nowoczesnego designu współgrały ze sobą?

Kolorystyka

Warto zacząć od tego, jaka kolorystyka ma dominować, czy ciepła czy zimna. Najczęściej w mieszkaniach w stylu nowoczesnym używa się nie więcej niż trzech kolorów. Wiele osób wybiera odcienie beżu łamiąc je brązem, inni szarości, łamiąc ją czernią lub granatem. Nowoczesne mieszkania wykorzystują także surowe materiały, takie jak szkło czy cegła.

Meble

Minimalizm jest wiodącym trendem w mieszkaniach w stylu nowoczesnym. Proste, co nie znaczy nudne kształty mebli to znak rozpoznawczy. Im mniej elementów na zewnątrz, tym lepiej, dlatego szafy i szafki są zwykle przestronne i głębokie. Nowoczesne meble są proste, ale funkcjonalne. Często mają lakierowane powierzchnie lub są wykonane z prawdziwego, trwałego drewna.

Dodatki

Akcesoria dodają charakteru każdemu wnętrzu w stylu nowoczesnym. W nowoczesnych mieszkaniach nie ma miejsca na zbyt dużą ilość zbędnych przedmiotów. Nie oznacza to, że takie wnętrza ma być pozbawione ozdób. Gustowne wazony, rzeźby, stylowy mały dywan, zdobiona papierośnica, przyciągająca uwagę lampa, to wszystko sprawia, że mieszkanie nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Możliwość komentowania Jak zaaranżować mieszkanie w stylu nowoczesnym? została wyłączona