Uroda

Najlepszy balsam do skóry? Wyjaśniamy

Musisz stosować balsam przez cały dzień, aby utrzymać nawilżenie skóry i uczucie odświeżenia. A jeśli masz wrażliwą skórę, potrzebujesz dodatkowej pomocy. Na szczęście istnieje wiele opcji balsamów, które są hipoalergiczne i nie spowodują żadnych wyprysków ani zaczerwienień. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych balsamach dla skóry wrażliwej, a także poznać kilka wskazówek, jak znaleźć taki, który sprawdzi się w Twoim przypadku.

Jaki jest najlepszy balsam dla wrażliwej skóry?

Skóra wrażliwa może reagować na produkty do pielęgnacji inaczej niż skóra normalna, tłusta. Powszechne składniki, które mogą powodować podrażnienia skóry wrażliwej to mentol, alkohol i związki cytrusowe. Aby uniknąć podrażniających składników, szukaj bezzapachowych, bezzapachowych i bezalkoholowych wersji swoich ulubionych balsamów. Ponadto szukaj preparatów o wysokim stężeniu, nie zawierających olejków, które nie powodują nadmiernego wysuszenia skóry.

Porady jak znaleźć odpowiedni balsam dla skóry wrażliwej?

  • Wypróbuj próbkę swojego ulubionego produktu – pomoże Ci to określić, które produkty najlepiej sprawdzają się w przypadku Twojej wrażliwej skóry. Ponadto, możesz użyć próbki, aby sprawdzić, jak się nosi na skórze, więc nie tracisz pieniędzy na butelki, które nie działają.
  • Szukaj składników o właściwościach przyjaznych dla skóry – staraj się znaleźć balsam, który zawiera składniki o właściwościach przyjaznych dla skóry, takie jak przeciwutleniacze odbudowujące skórę, składniki przeciwzapalne i składniki nawilżające przyjazne dla skóry.
  • Unikaj produktów o silnym zapachu – balsamy o silnym zapachu mogą powodować zaostrzenie się objawów wrażliwej skóry. Zamiast tego wypróbuj preparaty bezzapachowe lub wybierz opcje o niskiej zawartości substancji zapachowych.
  • Utrzymuj skórę w czystości – Mycie twarzy środkiem oczyszczającym usuwa zanieczyszczenia i nadmiar oleju, które mogą powodować powstawanie wyprysków i skaz.
  • Utrzymuj równowagę pH – Jeśli masz skórę trądzikową, spróbuj znaleźć środek oczyszczający o właściwościach przeciwtrądzikowych.
  • Unikaj ostrych składników – Unikaj produktów zawierających składniki, które mogą pogorszyć stan Twojej wrażliwej skóry, takie jak mentol, alkohol i związki cytrusowe.

Unikaj balsamów z ostrymi składnikami

Ostre składniki, takie jak mentol, to powszechne substancje drażniące, które mogą powodować nadmierną reakcję wrażliwej skóry. Zamiast tego szukaj balsamów zawierających przyjazne skórze składniki, takie jak kwas hialuronowy i retinol. Możesz również rozważyć użycie toniku nawilżającego po oczyszczeniu twarzy, aby utrzymać równowagę pH.

Szukaj formuły z DMAP i niacynamidem

Najlepszy lotion dla skóry wrażliwej powinien mieć składniki, które są korzystne dla skóry wrażliwej. Poszukaj lotionu, który ma w składzie dimetyloamino pirydynę (DMAP), pochodną niacynamidu. Składnik ten pomaga w przypadku zaczerwienienia i problemów z pigmentacją skóry. Ponadto zwiększa produkcję kolagenu i działa przeciwzapalnie.

Utrzymuj swoją skórę w czystości

Czysta skóra to zdrowa skóra, więc oczyszczaj twarz za pomocą środka oczyszczającego. Umyj twarz łagodnym środkiem oczyszczającym trzy razy w tygodniu, aby usunąć zanieczyszczenia i nadmiar oleju, które mogą powodować trądzik i wypryski. Aby utrzymać skórę w czystości, używaj bezdetergentowego środka do mycia twarzy, który zawiera 1% kwasu salicylowego lub 2% nadtlenku benzoilu, który zwalcza trądzik.

Utrzymuj równowagę pH

Jeśli masz skórę trądzikową, możesz rozważyć użycie produktu o właściwościach antytrądzikowych, takiego jak nadtlenek benzoilu. Dobry produkt do pielęgnacji skóry powinien mieć również składniki, które utrzymują równowagę pH Twojej skóry. Szukaj balsamu, który ma składniki przywracające skórze równowagę, takie jak składniki nawilżające.

Możliwość komentowania Najlepszy balsam do skóry? Wyjaśniamy została wyłączona