Aktualności

Niecodzienna forma masażu

Jeśli chodzi o relaks, często myślimy o leżeniu na plaży lub popijaniu herbaty. Ale istnieje wiele innych prostych, codziennych czynności, które mogą pomóc Ci poczuć się bardziej swobodnie i zmniejszyć stres. Masaż pach to łatwy sposób na ukojenie ciała i umysłu. Kto by pomyślał, że masowanie pach może być tak relaksujące? Masaż pach może być świetnym wstępem do romantycznego wieczoru. To także świetny sposób na zadbanie o siebie po długim dniu w pracy lub szkole- już 10 minut samodzielnego masażu sprawi, że znów poczujesz się jak nowy!

Jak zrobić sobie masaż pach?

Pierwszym krokiem w masażu pach jest relaks. Jeśli to możliwe, wykonaj ten masaż po długim moczeniu się w wannie. Wybierz kojącą muzykę lub spokojne miejsce, w którym nie będzie Ci przeszkadzać. Następnie należy zmiękczyć skórę pod pachami. Możesz to zrobić za pomocą gorącego prysznica lub złuszczającego peelingu. Teraz nałóż na swoje pachy pachnący olejek lub balsam. Zacznij od masowania górnej części pachy, następnie górnej części klatki piersiowej, a następnie w dół do dolnej części pachy, kończąc przez dolną część klatki piersiowej. Na koniec weź kilka głębokich oddechów, zamknij oczy i pozwól, aby napięcie dnia rozpłynęło się.

Korzyści z masażu pach

Masaż pach to świetny sposób na relaks i odstresowanie po długim dniu. Masaż pach może również złagodzić napięcie w szyi i ramionach. Wynika to z bliskości węzłów chłonnych (które są odpowiedzialne za filtrowanie toksyn z krwiobiegu). Kiedy masujesz te węzły, zwiększasz ich aktywność. W efekcie produkują one więcej płynu, który spływa do ramion i wędruje do klatki piersiowej, gdzie jest ponownie wchłaniany do krwiobiegu. Proces ten zmniejsza gromadzenie się toksyn, które mogą prowadzić do stanów zapalnych i innych bolesnych dolegliwości. Pomaga również poprawić krążenie krwi, co może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Jak przygotować się do masażu?

Aby uzyskać maksymalne korzyści, użyj pachnącego olejku do masażu lub balsamu. Alternatywnie, możesz wymieszać olejki eteryczne z olejkiem do masażu lub zrobić własny olejek do masażu pach od podstaw. Aby uzyskać bardziej intensywny masaż, podgrzej olejek w misce z ciepłą wodą lub w mikrofalówce przez 10 sekund. Kiedy skończysz, nie zapomnij zastosować kremu nawilżającego pod pachy, aby zapobiec podrażnieniom.

Chociaż niekiedy zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy to masaż pach jest prostym, ale skutecznym sposobem na rozładowanie stresu i napięcia. Mogą również pomóc poprawić krążenie krwi i zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś masażu pach, teraz jest idealna okazja. Wszystko czego potrzebujesz to pachnący olejek lub balsam, trochę ciepłej wody i czysta ściereczka.

Możliwość komentowania Niecodzienna forma masażu została wyłączona